Čertovský seminář

Letos na Mikuláše se v Brně konal seminář a protože se snažíme dodržovat tradice, pojali jsme ho velice čertovsky. Obchodnice a konzultantka Ivona Raurová neváhala a předvedla se v krásném kostýmu. Využili jsme situace a zeptali se jí, jak si tento den užila. 

 

Tento týden byl Mikuláš. Držíš tradici a převlékáš se za čerta?
Za čerta se převlékám minimálně, vždycky jen pro kamarády. Vlastně to vzniklo na předvánočních hudebních večírcích na VUT. Já jsem dělala čerta, moje kamarádka Lenka anděla – a Mikuláš nám vždycky chyběl. Zpravidla jsme nadělovaly vlašské ořechy s překvapením – ve skořápce místo jádra bylo schováno něco jiného.
Letos jsem se převlékla za čerta kvůli Ivovi Hutirovi. Slíbila jsem mu, že seminář bude skutečně čertovský, když už byl naplánovaný na 5.12.
 

Jak probíhá tvůj „mikulášský“  den? 
Nejsou žádné velké přípravy. Pokud na Mikulášský večer vyjde nějaká akce s kamarády, tak vezmu čertí kůži, rohy, hřeben na tupírování a šminky, a jdu.

 

Jaká je reakce dětí, mají z tebe strach?
Ne, děti strašit nechodím. Dětem je potřeba vysvětlit, že čerti jsou kladné bytosti. Typické záporáky z nich udělalo až křesťanství. U Keltů byl čert hodnost. Byl to správce signálního ohně. Člověk, který žil na kopci a měl za úkol ve správný čas předat poselství. A údajně i vzdělaný člověk, protože si k němu chodil kmen pro rady podobně jako za druidem.

 

© 2000 - 2018 Business Success, spol. s r.o.